Rize, Sinop

Erfelek Tatlıca Şelaleleri

  Rize, Sinop    10 Eylül 2018
Yorum Yok

Doğanın içerisinde senelerce gizlenmiş ve 1996 senesinde Erfelek Barajı’nın yapılmasından sonra açılmış olan yollar sonrasında Devlet Su İşleri tarafınca keşfedilmiş olan Erfelek Şelalesi görenlerini şaşkına çeviriyor. Dünya’da eşi ve benzeri olmayan bu şelalenin özelliği irili ufaklı şekilde 28 tane şelaleden oluşuyor.

Erfelek Tatlıca Şelalesi

Erfelek Tatlıca Şelalesi

 

Belediye bünyesinde girişin ücretli şekilde bulunduğu Erfelek Tatlıca Şelaleleri ilçenin en büyük turizm kaynaklarından birisidir. Şelale çevresinde bulunan mesire alanları ve kampa uygun şekilde konumu yer almaktadır. Aileniz yada arkadaşlarınızla beraber güçlü doğa karşısında piknik yaparak eğlenceli bir gün geçirecek olduğunuz alandır.

Dünyanın eşsiz güzelliklerinden olan Erfelek Tatlıca şelaleleri, geçtiğimiz her gün yerli ve yabancı ziyaretçi sayısını artırmaktadır. Doğa tutkunları tarafından akına uğrayan bu yer, çeşitli projeler sayesinde ulaşım, gelişimi için önemli çalışmalar yapılmaktadır.

Rize Şelaleri

Rize Şelaleri

Sinop’a bağlı Erfelek şelalesi, merdiven şeklinde bir şelaledir ve her basamağı heyecanı yüklüdür. Hiç yerde olmayan kuşların bu kadar güzel birbirleriyle haberleşmesine şahit olacaksınız. İlerledikçe farklı boyutlardaki şelaleler ile karşılaşacak, şehrin gürültüsünden uzak olacak, sadece kuş ve sus sesleri ile huzur dolu bir yerde olacaksınız.

Doğa içerisinde farklı hayvanlara da rastlamanız mümkün. Suyun indiği bazı bölgelerde derinlikleri değişkenlik göstermesiyle birlikte göletler yerli halk ve ziyaretçiler tarafından serinlemek adına kullanılmaktadır. Gelen ziyaretçilere kamp yeri olarak kullanıma uygun bir şekilde olan bu yerde gece kamp yapmak isteyenler yetkilere 5tl karşılığında yapabilmektedirler.

Mavi ile yeşilin birleştiği bu yerde eşsiz bir görsel meydana gelerek huzur ve mutluluk katacak bir ortam inşa olmuştur. Geçtiğimiz her sene ziyaretçi sayısının artmaya devam ettiği Erfelek Şelalesini, genellikle büyük şehirlerde yaşamakta olan kişilerin uğramaları gerektiğini söyleyebiliriz.

Tatlıca Şelalele

Tatlıca Şelalele

Erfelek Tatlıca Şelaleleri Giriş Ücreti

Belediye tarafından işletilen Erfelek Şelalesi, giriş ücreti araç için 9 liradır.

Erfelek Tatlıca Şelaleleri Nasıl Gidilir ?

Sinop’a 45 km uzaklıkta bulunan Erfelek Şelalesi, Erfelek ilçesine de 10 km uzaklıkta yer almaktadır. Sinop merkezinden Erfelek ilçesine her yarım saatte bir otogardan dolmuşlar kalkmaktadır. Oradan binerek erfelek ilçesine geldikten sonra buradan sıklıkla Şelaleye dolmuşlar bulunmaktadır.

120 okunma

Etiketler :

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.