Sudüşen Şelalesi

  Genel, Yalova    10 Eylül 2018
Yorum Yok

Sudüşen Şelalesi

Ülkemizin her bölgesi incelendiği zaman doğal zenginlikler ile karşılaşılmaktadır. Bunların hepsi toplanarak bir gezi planı yapılsa, çok uzun süreler alacaktır. Toplumsal yaşamın gerekleri olarak bu planlardan ağır bastığından dolayı bulunan her fırsat tatil ve gezi olarak değerlendirilmektedir. Doğal güzelliklerden bir tanesi olan Sudüşen Şelalesi bölgenin ve halkın diğer illerden gelen kişilerin uğrak noktasıdır.

Sudüşen Şelalesi

Sudüşen Şelalesi

Sudüşen Şelalesi Tarihi

Sudüşen Şelalesi, Bursa il sınırları içerisinde yer almakta olan bu şelaleye en yakın yerleşimlerden birisi olarak Termal ilçesine bağlı olan Üvezpınar köyüdür. Şelale ile bu köyün uzaklığı 8 kilometredir. Şelale tamamen doğal zenginliktir. Bununla birlikte kendine ait yakın alanları ve çevresinde yer alan doğal yapı şelaleye gelen herkesi buradan gitmek istemeyecek şekilde büyülemektedir. Doğa ve seyir yürüyüş imkanlarıyla, yalnız geziler ve doğayla baş başa geçirilecek olan bu saatler için oldukça ideal bir yerdir. SAmanlı dağların içerisinde harika bir kamp faaliyeti yapılabilecek alandır.

Sudüşen Şelalesi

Sudüşen Şelalesi

Şelalenin yüzme olarak kullanılması her ne kadar tehlikeli olsa da, bu tehlikeyi göz önünde bulunduran insanları geziniz süresince görmeniz mümkün olacaktır. Şelaleye en yakın olan mevkiye arabanızla geldikten sonra uzun bir yürüyüş olsa da 1 2 saat boyunca rampa yürüyüşü bulunuyor, bu şelaleye yürüyerek gitmek yine de en iyi çözüm olacaktır.

Arabaların kalma riski ve bisiklet sürüş performansınıza göre yol dezavantajları sizin doğal bir güzellik içerisinde sefa sürme şeklinde geçecek olan yürüyüş yapmanızı sağlayacaktır. Yalova, Bursa ve çevresinde yaşamakta olan herkes bu bölgeye çok iyi bilmesi, bu şelaleyle beraber gizli bir hazinenin varlığı ortaya koyulmaktadır. Şelaleden daha geride bulunan bir mevkide bulunan yerin adına Zindan denilmiştir.

Yalova Sudüşen Şelalesi

Yalova Sudüşen Şelalesi

Sudüşen Şelalesi’ni gördüğünüz zaman yüzmek için elverişli bir yer olduğunu düşünebilirsiniz, ancak dikkat etmelisiniz. Şelale ve çevresi, dere kenarı piknik için uygun bir alandır. Çevrede çok komplike olmasa da kahve tarzında veya piknik için malzemeler bulabilecek olduğunuz yerler mevcuttur. Doğal bir zenginliği burada saatler boyunca izleyebilir ve bıkmazsınız. Burada aileniz ile piknik yaparak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Doğa yürüyüşleri ve kalabalıktan sıkılıp daha sessiz bir ortam arıyorsanız, Sudüşen Şelalesi gezerek sessizliğini, sakin doğasını göz gezdirebilirsiniz.

78 okunma

Etiketler : ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.