Tomara Şelalesi (Gümüşhane)

  Gümüşhane, Karadeniz    31 Ekim 2018
Yorum Yok

Tomara Şelalesi

Gümüşhane şehrinin Şiran ilçesinde yer alan Tomara Şelalesi, tepe bir yamaçtan, kayaların arasında ve yerin altından çıkarak, dikey bir şekilde akmakta olup, yatağını oluşturmaktadır. Türkiye’nin güzel şelalelerinden olan Tomara Şelalesi, halka açık bir alandır.

Tomara Şelalesi

Tomara Şelalesi

Yaklaşık olarak 25 metre yüksekliğinde bulunup, dans edermiş gibi akmakta olan şelale suyun oluşturmakta olduğu manzarayı mutlaka giderek görmelisiniz. Bu harika manzaraya karşı bir fotoğraf çekilebilirsiniz. Tomara Şelalesinin en büyük özelliklerinden bir tanesi kaynağından oluşmasıdır. Bundan dolayı suyu buz gibidir. Tomara Şelalesi ormanlık içerisinde bulunan muhteşem bir doğa harikasıdır. Şelalenin çevresinde çok fazla ağaç çeşidi yer almaktadır. Şelalenin ismi de bu yörede yetişmekte olan Tomara bitkisinden almıştır. Sevdikleriniz ile beraber buraya gelerek şelalenin muhteşem akışını izleyebilir, gür sesi ile ruhunuzu dinlendirebilirsiniz.

Tomara Şelalesi (gümüşhane)

Tomara Şelalesi (gümüşhane)

 

Tomara Şelalesi  Nerede?

Tomara Şelalesi, Gümüşhane ilinin, Şiran ilçesine bağlı olan Seydibaba köyünde yer almaktadır. Şiran ilçesinden şelaleye gidebilmeniz için 14 kilometre yol kat etmeniz gerekmektedir.

 

Tomara Şelalesi Nasıl Gidilir?

Tomara Şelalesine gidebilmeniz için kendi vasıtanız ile Gümüşhane merkezi üzerinden Kelkit, Şiran ve Seydibaba köyüne doğru ilerleyerek Tomara Şelalesisine ulaşmanız mümkündür. Bu yol üzerinde sizleri şelaleye doğru götürecek olan tabelalar yer almaktadır.

 

Tomara Şelalesi Giriş Ücreti

Gizli bir cennetin gür sesi olarak tanınan Tomara Şelalesine giriş esnasında herhangi bir ücret alınmamaktadır. Burada sadece otopark ücretlidir.

Tomara Şelalesi (gümüşhane)

Tomara Şelalesi (gümüşhane)

52 okunma

Etiketler : , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.