Genel

Zeyve Pazarı Mesire Alanı

  Genel    5 Mart 2019
Yorum Yok

Zeyve Pazarı Mesire Alanı

Karaman’ın Ermenek beldesinde 600 yıllık tarihi aşkındır Pazar olan, asırlık kadar zamandır çınar ağaçları, şırıl şırıl heryerinden akan dereleriyle çok ünlü olan ünlü “Zeyve Pazarı Mesire Alanı”, ziyaretçilerini adeta büyülüyor Kazancı Belediye Başkanı Tekin: “Her taraftan sular fışkırıyor.

zeyve pazarı
zeyve pazarı

Mersin‘in Gülnar ve Anamur  ilçelerinede çok yakınınında bulunan Zeyve Pazarı, Tam Torosların ortasında bir tabiat harikası güzelliğe sahiptir.  “Zeyve Pazarı Mesire Alanı” ziyaretçilerini cennete benziyor. zeyve pazarı
zeyve pazarı

Ermenek ve Mersin ortasında bulunan ermenek barajına çok yakın Zeyve Pazarı organik taze satılan ürünler etler gibi birçok şeyler bulabilirsiniz. Hediyelik eşyalardan kolyelere kadar satılmaktadır vede fiyatllar çok uygundur. Zeyve Pazarı diyip geçmeyelim sadece yılda 1 kere gidip insanların temiz hava alması okadar etkiliyor ki bol bol şelale ve suyun gözü dedikleri suyun çıktığı yer vardır. 800 yıla kadar dayanan çınar ağaçları vardır, ve Tarihi Sit alanı bölgesidir.

zeyve pazarı karaman
zeyve pazarı karamanBu bölge yüzyıllardan beri mersinliler ve karamanlıların birada toplanma haline gelmiş civar köylerde yaşayanar yörükler bölge ismini de Zeyvede geçmiş onlarca su değirmeni su hızarı berber ve fırın vardır.

Bölgede yeni yapılaşmaya izin verilmiyor. soğuk yerin altından çıkan suyun gözü dedikleri yeri gidince mutlaka görmeniz gerekiyor. Heryerden su fışkırıyor tam bir piknik alanı olan Sonbaharda ve yazın serin havasıyla binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır.

zeyve pazarı mesire alanı
zeyve pazarı mesire alanı
zeyve pazarı ermenek
zeyve pazarı ermenek

zeyve pazarı mersin
zeyve pazarı mersin

zeyve pazarı
zeyve pazarı
113 okunma  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.